Zyra administrative e rrjetit te supermarketeve CONAD:
Kerkon te punesoje

SPECIALIST/E PĖR BURIMET NJERĖZORE

FUNKSIONI BAZĖ DHE QĖLLIMI I PĖRGJEGJĖSIVE

Pėrgatitja dhe zhvillimi I funksionimit tė tė gjitha programeve dhe Modaliteteve tė Burimeve Njerėzore,
Hartimin e Planit pėr trajnimin dhe zhvillimin e personelit, matja e performancės, pėrgatitja e procedurave
pėr administrimin e personelit nė pėrputhje me ligjet nė fuqi, interpretimi dhe sigurimi nė mbėshtetjen e standartet e Ligjit Shqiptar tė Punėsimit.
Pergjegjshmeri e larte edhe nen presionin e kohes ne rastet kur eshte e nevojshme.

DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ

• Zbaton praktikat administrimit dhe kompensimit pėr punonjėsit (kontratat, pagat, shpėrblimet etj ) dhe marrėdhėniet me ZP, inspektoriatin e punės etj.
• Zhvillon dhe monitoron buxhetin dhe burimet e tjera qė i janė caktuar departamentit tė Burimeve Njerėzore;
• Zhvillon apo modifikon rregulla, politika apo standarte, ne nevoje te Shoqerise.
• Siguron pėrputhje me Ligjet Shtetėrore tė aplikuara nė rregulloret dhe rregullat e kompanisė, standartet dhe udhėzimet etj.
• Funksionon dhe punon pro-aktivisht me menaxherėt pėr tė krijuar strategji pėr zgjidhjen e problemeve si dhe zhvillimin e metejshem te rezultateve
• Supervizon dhe kėshillon stafin pėr tu pėrqasur sa mė shumė me vlerat e kompanisė, pėr tė rritur frymėn e grupit, komunikimin dhe arritjen e objektivave;
• Udhėheq procesin pėr rishikimin e pėrshkrimeve tė punės, monitorimin e detyrave dhe ngarkesės sė punonjėsve;
• Kryerja e detyrave tė tjera tė caktuara;

Aftėsi dhe njohuri mbi:

• Parimet, teoritė dhe praktikat e marrėdhėnieve me punonjėsit;
• Parimet, teori dhe praktika tė menaxhimit tė burimeve njerėzore;
• Parimet, teori dhe praktika tė rekrutimit dhe pėrzgjedhjes;
• Parimet, teori dhe praktika tė trajnimit dhe zhvillimit tė punonjėsve;
• Parimet, teori dhe praktika tė vlerėsimit tė punonjėsve;
• Aftėsi nė zhvillimin e buxheteve tė burimeve njerėzore;
• Aftėsi pėr tė zhvilluar dhe percjellė prezantime;
• Aftėsi ndėrpersonale, komunikim, professional verbal dhe tė shkruar;
• Aftėsi pėr tė kontrolluar tė tjerėt duke u caktuar punėn, vezhgim mbi ecurine, trajnime tė staff-it dhe zhvillim,
• Aftėsi per te marre vendime tė pėrshtatshme disiplinuese etj;
• Aftėsi shumė tė mira nė programet kompjuterike, paketen office etj;
• Aftesi komunikuese ne nivel te larte duke treguar ndjeshmėri, takt dhe professionalizem.


KUALIFIKIMET DHE AFTĖSITĖ E KĖRKUARA

Edukimi:

Arsim i lartė preferohet Juridik
Gjuhė tė huaja tė mbrojtura
Certificate pėr paketen office , etj
Kualifime te tjera ,
pjesmarrje ne konferenca organizime me karakter social
Leje drejtimi Automjeti

Eksperiencė Pune:

Eksperiencė nė formulimin e politikave, nė zhvillimin dhe zbatimin e strategjive tė reja dhe procedurave.
Preferohet mbi 6 vjet eksperiencė nė funksione Drejtuese te menaxhimit tė BNJ;

Cdokush, e afte per te permbushur keto kerkesa eshte e lutur te na kontaktoje e-mail:

rbetaj.conad@pronatyra.al

DOKUMENTACIONI I NEVOJSHEM:

1-CV me fotografi.


Aplikantet e perzgjedhur do te kontaktohen brenda 48 oreve nga marrja e aplikimit.