Britanika, e vetmja Qendėr Gjuhėsh nė Shqipėri qė ofron qasjen e re nė mėsimdhėnine sipas metodės CLIL,
bazuar nė Kudrin Evropian tė gjuhėve.

Kurset bashkėkohore nė:

Anglisht
Gjermanisht
Italisht
Spanjisht
Frengjisht
Albanian for foreigners
Kurse gjuhe pėr fėmijė
Pėrgatitje nė lėndėt shkencore pėr programet IGCSE / A-Levels

Mėsoni gjuhėt pėr profesione tė ndryshme si:
- Gjuhė e huaj nė biznes
- Gjuhė e huaj e folur
- Gjuhė e huaj ligjore
- Gjuhė e huaj pėr qellime akademike
- Gjuhė e huaj mjekėsore dhe pėr profesione tė ndryshme

Britanika ėshtė lider nė pėrgatitjen e provimeve ndėrkombėtare si:

TOEFL, IELTS, TOEIC, SAT, CELI, DELE, DALF, etj.

Metoda CLIL ju mėson mbi lėndėn tuaj tė preferuar, ndėrsa mėsimdhėnia dhe subjekti jepen pėrmes gjuhės qė doni tė pėrvetėsoni !!