kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Tirane, okazion Sony DCR-DVD308 1MP DVD Handycam Camcorder me 25x Optical

  Shes kamer SONY shume pak e perdorur ne familje gjendje shume te mire cilsia e filmimit eshte full hd, filmon me disk ose me karte memorje, gjate filmimit ka opsionin e fotografise qe mund ta beni njekohesisht, ka nje ekran lcd me tach i cili rrotullohet ne cdo kend qe ju deshironi per nje filmim sa me te bukur, ka pultin qe punon ne nje distance deri ne 2 metra me te gjitha opsionet, kamera ka nje zoom ose afrim x2000 me lete te Carl Zeiss qe do te thote nje pamje te larget ju mund ta afroni ne maksimum dhe nuk do ju prishet cilesia e pamjes, bashke me vidio stabilizimin kjo e ben nje kamer te jete profesionale, kamera mund te lidhet me nje fish direkte me tv tuaj duke pare cfare keni fotografuar ose xhiruar mund ti adoptoni dhe nje mikrofon,flash etj ka opsionin xhirimi filmimi per naten, ofrohet me kameren pultin canten e saj komode karten 2 Gb dhe adaptorin e sa karikuesin baterine lithium dhe 6 dvd 1.4 Gb per xhirim per me shume jane dhe opsinet me poshte bashke me fotot.
  Rekordon nė qartėsi kristal dhe 5.1-channel me DVD-R / -RW / + RW / + R DL (Dual Layer) dhe karte memorje. Ofron opsione tė tjera aksesore ku ju mund tė transferoni video/fotot tuaja direkt nė PC ose Tv me hi-shpejtėsi USB 2.0.
  Avancuar HAD CCD teknologji Enhanced CCD dizajn lejonė mė shumė dritė pėr tė arritur pamjen dhe redukton zhurmėn ne video pėr tė pėrmirėsuar sinjalin deri nė 6dB (2x mė mirė se njė CCD standarde). Veēanėrisht efektive kur filmimet jane nė situata tė errėta.
  DVD format regjistrimi formati DVD incizim klip sjell foto dixhitale dhe cilėsi tė larte tė krahasueshme me atė tė MiniDV, por nė DVD. Pas pėrfundimit tė diskut nė kamera, disku luan pėrsėri nė Players DVD , kompjutera dhe madje edhe PlayStation 2 dhe PlayStation 3 lojė video consoles.
  DVD-R / RW + RW / + R DL (Dual Layer) compatibility DCR-DVD308 ėshtė nė pėrputhje me njė shumėllojshmėri formatesh DVD lejuar lehtėsinė e pėrdorimit dhe thjeshtėsi . Me DVD + RW media mbasi te keni mbaruar kohen e rregjistrimit thjesht hidhini pamjet dhe vidjo ne kompjuterin tua me pas te njejtin disk ju mu te xhironi perser dhe perseri duke i rishkruar gjerat disa here.
  25x optik / 2000x zoom digital Zoom optik ndihmon pėr tė sjellė veprime afėr nga larg. Pėrveē kėsaj, digital zoom interpolation do tė thotė se zooming ekstreme dixhitale ėshtė mė e qartė.
  Lente profesionale me cilėsi tė Carl Zeiss Vario- Tessar lente Carl Zeiss kanė njė avancuar optik shtresė multi-layer ofruar pak shkėlqim verbues dhe shpėrthim me rritjen kontrast. Kjo rezulton nė madhėshti gjalla imazhit, e vėrtetė-tė-jetės ngopjen e ngjyrės, dhe renditions pėrsosur e tonet delikate.
  Dolby Digital 5.1-channnel do tė regjistrojnė nė Dolby Digital 5.1-channel me anė tė mikrofonit qe eshte i integruar ne kamer. Duke regjistruar nė 5.1-channel ju mund tė pėrjetoni filmat tuaj nė shtėpi me tingujt aktive qė vijnė nga tė gjitha drejtimet.
  2.7-inch LCD Hybrid SwivelScreen touch Ofron qartėsi tė shkėlqyer shikimin me rezolucion tė pėrmirėsuar. 123k-pixel LCD rrotullohet deri nė 270 gradė pėr kėnde tė shumėfishta shikimin, duke siguruar imazhe tė mprehta, tė hollėsishme pėr monitorimin apo rishikim. Screen Hybrid LCD ofron shikimin e saktė nė rrezet e diellit ose dritė tė ndritshme, praktikisht duke eliminuar reflektimet.
  One-touch me kėnd tė gjerė thjesht tė kaloni nė mes tė 16:9 dhe 4:3 treguesit aspekt me vetėm njė prekje te njė butoni.
  Super SteadyShot sistemi picture stabilizimin njė version i pėrparuar i sistemit SteadyShot Sony qė kontrollon njė gamė edhe mė tė lartė nė dridhen dhe tė vibrimit frekuencave, pėr tė arritur njė nivel edhe mė tė lartė tė smoothness pa degradimin e videos si disa sisteme tė tjera image stabilizimit.
  Super NightShot Plus sistemi infrared njė version i pėrparuar i sistemit tė infra tė kuqe NightShot Sony qė lejon pėrdoruesit pėr tė regjistruar imazhe natyrore ngjyra nė kushte tė ulėta, por pa blurring tė pėrbashkėt me sistemet e tjera tė regjistrimit.
  E pėrshtatshme per tė shtuar pajisje tė tilla si dritat, flashes, dhe mikrofona pėr kamera, tė cilat mund tė komunikojnė me kamera dhe tė tėrheqė energji nga kamera.
  USB 2.0 interface USB 2.0 ofron njė mėnyrė e thjeshtė pėr tė lidhur DVD Handycam tuaj pėr tė shpejt tė transferuar video dhe imazhe nė kompjuterin tv tuaj pėr pėrpunim. Kamera mund tė pėrdoret gjithashtu si njė kopator i jashtėm DVD, i cili ėshtė i pėrshtatshėm pėr tė bėrė kopje tė DVD tuaj ose djegur filma.
  Bateri InfoLithium me sistemin metėr AccuPower, bateri e rikarikueshme Sony Lithium-Ion tregon kohėn e pėrafėrt e baterisė e mbetur nė minuta, nė viewfinder apo ekran LCD.Sistemet Schutter progresive, MODALITETET Scene selektion,Fader efektet e piktures, Menu e cila komandohet si nga kamera ashtu dhe nga pulti i saj
  Cmimi = 20.000 lek
  Tel : 0696550664 Tirane
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 2016-04-05 23_42_26-20160405_222012 - Photo Gallery (700x483).jpg
S: 256
Madhesia: 28.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20160405_222137 (700x394).jpg
S: 251
Madhesia: 23.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 2016-04-05 23_44_00-20160405_222210 - Photo Gallery (550x489).jpg
S: 250
Madhesia: 183.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20160405_222425 (800x450).jpg
S: 241
Madhesia: 21.5 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 20160405_222438 (700x394).jpg
S: 737
Madhesia: 25.5 KB