Qendra Europiane e Studimit ofron kurse :ANGLISHT,GJERMANISHT,FRENGJISHT,ITALISHT,SPANJISH T,GREQISHT si dhe
kurse pergatitore per provimet nderkombetare te: IELTS-IT,TOEFL,TOEIC, MICHIGAN, KET,FCE,SAT etj

KURSE PERGATITORE PER PROVIMET NDERKOMBETARE:
Qendra Europian e Studimit ofron pregatitje te mirfillte per keto kurse.Kurset tona janė hartuar pėr t’ju dhėnė pėrgatitjen tėrėsore qė kėrkohet pėr ta kaluar me sukses provimin qė keni zgjedhur. Do tė merrni gjithashtu kėshillim tė individualizuar nė lidhje me fushat e anglishtes nė tė cilat duhet tė pėrqendroheni pėr tė arritur potencialin tuaj maksimal nė provim.Pėr mė tepėr, pėrparimi i ēdo studenti monitorohet ēdo javė pėr t'u siguruar qė ai/ajo tė arrijė mundėsitė e veta maksimale,zbėrthejmė ēdo provim hap pas hapi, vėmė nė qendėr tė vėmendjes teknikat e provimit duke arritur keshtu rezultate tė shkėlqyera.Ne ofrojmė kurse pėr provimet qė vijojnė:
• IELTS (Sistemi testues ndėrkombėtar i anglishtes)
• TOEFL (Testi i anglishtes si gjuhė e huaj)
• Toeic (Testi i anglishtes pėr komunikim ndėrkombėtar)

• Key English Test (KET) (Testi i anglishtes bazė)
• Preliminary English Test (PET) (Testi i anglishtes sė nivelit tė mesėm)
• Cambridge First Certificate in English (FCE) (Testi i Kembrixhit pėr anglishte tė nivelit mbi-mesatar)
• Cambridge Advanced Exam (CAE) (Provimi i Kembrixhit pėr nivelin e pėrparuar)
• Cambridge Proficiency Exam (CPE) (Provimi i Kembrixhit pėr nivelin zotėrues)

KURSE PER ANGLISHTE BIZNESI:
-Nė botėn moderne globale, ku anglishtja ėshtė gjuha e tregtisė,e internetit,e komunikimit nderkombetar, tė arrish
tė bisedosh me njė anglishte biznesi ėshtė njė avantazh i madh ose domosdoshmėri.
-Ēdo kurs biznesi jepet nga SPECIAISTE me pervoje ne fushen e mesimdhenies .
-Kurse te tilla jane ideale pėr tė ndihmuar profesionistėt tė formojnė mė shumė vetėbesim ne pėrdorimin e anglishtes.
-Pėr tė pasur sukses nė biznes dhe tregetine ndėrkombėtare, sot mė shumė se kurrė nevojiten njohuri tė mira tė anglishtes pėr biznes.
-Ja pėrse njė numėr biznesesh qė sa vjen e rritet po inkurajon punonjėsit e vet qė nuk e kanė anglishten gjuhė amtare tė ndjekin mėsime
anglishteje nė Qendren Europiane te Studimit.Janė tė pakufijshme dobitė qė kjo u sjell bizneseve.
-Ne ju ofrojme ēmime te arsyeshme dhe cilesi teper te larte.
JENI GJITHMONE TE MIRPRITUR!