Hartimi, kontrolli i pasqyrave financiare, burimet e financimit , grantet e pėrfituara, dhurimet dhe donacionet, kuotat e anėtarėsisė, dokumentimi i duhur.
Definicionet dhe risite e standardit pėr OJF.
Qartėsimi i entiteteve objekt i kėtij standardi si OJF, Qėndra, Fondacione, Parti Politike, Institucione Fetare, Sindikata etj.
Material teorik tė i ilustruar me shembuj nga aktiviteti i organizatave, por dhe diskutime interaktive sipas ēėshtjeve specifike tė pjesėmarrėsve.
Regjistrimi/ēregjistrimi i OJF-ve. Roli I organit mė tė lartė vendimmarrės.
Ligji I procedurave tatimore, tvsh, tatimi mbi te ardhurat etj, detyrimet ligjore pėr mbajtjen e tatimit nė burim, rimburesimi i tvsh, shmangia e penaliteteve .
Veprimtarinė ekonomike, transaksionet financiare, nė pėrputhje me dispozitat e ligjore nė fuqi, pėr pėrmbushjen e qėllimeve tė pėrcaktuara nė dokumentacionin e themelimit. Rregullimi i marrėdhėnieve me tė tretė dhe disburėsimi i fondeve pėr aktivitete jo fitimprurėse, aktivitetet ekonomike mikse.
Marrėdhėniet punėdhėnės /punėmarrės dhe kuadri ligjor I sigurimeve shoqėrore dhe shėndetsore. Definicioni I kontratės sė shėrbimit (full/part- time) dhe kontratės sė punės.

Pėr pėrditėsimin e legjislacionit tatimor nė lidhje me OJF dhe ēėshtjet nga aktiviteti juaj, Trajnerėt ju ofrojmė interpretim ligjor, debat profesional, ekspertizė tė pėrditėsuar.

Pėr regjistrime dhe pagesa tė hershme, pėr aplikantė anėtarė, pjesemarrje mė shumė se dy persna nga njė subjekt por jo vetėm Ne ju ofrojme zbritje tarife.

Dokumenti i lėshuar ėshtė faturė tatimore me tvsh, pagesat kryhen vetėm me bankė

Pėr detaje mė te hollėsishme mos hezitoni tė na kontaktoni:

http://www.sk94.al/,
info@sk94.al,

0692074495