• Tirane, Kurse trajnimi per menaxhim turizem, anglishte turizmi, etj

Ofrojme trajnime ne shqip dhe anglisht ne fushen e turizmit.

Këto programe trajnimi janë të përshtatshme për të gjithë ata individë që e shohin të ardhmen e tyre të lidhur me turizmin, që duan të angazhohen rishtas në turizëm si sipërmarrës, të punësuar në këtë industri apo të vetpunësuar, si edhe për këdo që është aktualisht i angazhuar dhe duan të avancojnë më tej me përvetesimin e njohurive të menaxhimit të turizmit bashkarisht me ato të gjuhës angleze. Kurset organizohen në Tiranë dhe synojnë ti ofrojnë kursantit/kursantëve mundësinë më të mirë për studimin e anglishtes dhe të turizmit njëkohësisht.

Drejtimet Kryesore të Programve te Trajnimit janë:

Menaxhmi i Turizmit- Ky program trajnimi është kompleks dhe gjithëpërfshirës, ai permbledh disa module, është i përshtatshëm për të gjithë ata individë që janë të angazhuar apo duan të angazhohen në industrinë turistike, të cilët nuk kanë një formim në këtë fushë dhe duan të plotësojne njohuritë e tyre në një kohë sa më të shkurtër.

Zhvillimi dhe Menaxhimi i Turizmit të Qëndrueshëm (*Certifikate Nderkombetare)- Ky program trajnimi është kompleks dhe gjithëpërfshirës, ai permbledh disa module, është i përshtatshëm për të gjithë ata individë që janë të angazhuar apo duan të angazhohen në industrine turistike, të cilët duan të diferencohen duke ndjekur rrugën e zhvillimit të qëndrueshëm, lajtmotiv i të gjitha zhvillimeve sot në botë.

Development and Management of Sustainable Tourism (English) (*International Certificate)- This training course is entirely in English and consists of a number of modules aiming at and developing necessary knowledge and skills in understanding, developing and managing tourism in a sustainable way.
Study English and Tourism- is designed for students who plan to take a course in the area of tourism and/or hospitality entirely or partly in English. The principal aim of Study English and Tourism is to teach students Tourism and English at the same time and through normal industry contexts. This course is a must for all those who want to be part of international tourism, either abroad or at home.

“English and Tourism”, ky kurs është i përshtatshëm për të gjithë ata individë që duan të angazhohen në turizëm apo janë aktualisht të angazhuar dhe duan të avancojne më tej me përvetesimin e njohurive të gjuhës angleze dhe të menaxhimit të turizmit. Ky kurs organizohet për herë të parë në Shqipëri, në Tiranë dhe synon ti ofrojë kursanteve mundësinë më të mirë për studimin e anglishtes dhe të turizmit njëkohësisht.

Per me gjere rreth permbajtjes se programit te trajnimeve, moduleve specifike, organizimit, kohezgjatjes dhe ofertave tona, vizitoni faqen tone te internetit ne linkun e meposhtem:
http://www.sustainable-albtourism.co...ofesional.html



Cel. : 0673783281

Cel. : 0673783281
 


Contact WhatsApp
Back
Top