kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart 10 kėshilla pėr ēdo lloj floku


  1. Flokėt e larė rregullisht 2-3 herė nė javė, janė mė tė shėndetshėm. Ajri i ndotur, yndyra dhe djersitja ndikojnė nė flokėt tuaja mė shumė seē mund tė mendoni.

  2. Nė qoftė se flokėt i lani pothuajse ēdo ditė, pėrmbajuni kėshillės sė ekspertėve, tė cilėt thonė se shampon duhet tė hidhni nė zverk, nė tėmth dhe nė ballė: tri pikat mė tė rėndėsishme tė cilat ndėr tė parat krijojnė yndyrė. Pastaj ngadalė formoni shkumėn me ujė tė vakėt nė qoftė se keni flokė normalė apo tė yndyrshėm, pėrkatėsisht me ujė tė ftohtė nė qoftė se flokėt i keni tė thata. Shampon lėreni tė veprojė disa minuta dhe pastaj flokėt i krihni me krehėr me dhėmbė sa mė tė gjerė. Vetėm pasi t’i keni bėrė kėto veprime, lajini flokėt.

  3. Harrojeni shprehinė e vjetėr tė fėrkimit tė tepėrt tė flokėve me peshqir pas larjes. Do tė ndiheni mė komodė, por edhe pėr flokėt do tė jetė mė mirė nė qoftė se i mbėshtillni vetėm me njė peshqir tė tharė. Peshqiri i mbledh pjesėn mė tė madhe tė lagėshtisė nga flokėt. Pas njė kohe merrni edhe njė peshqir tė tharė dhe fėrkojini me tė butė flokėt.

  4. Intervali kohor pėr tharjen e flokėve me tharėse tė ftohtė ėshtė midis 25 dhe 30 minutash. Nė kėtė mėnyrė majat e flokėve nuk do tė pėsojnė dėmtime.

  5. Vetėm pas tharjes mund tė bėni krehjen e flokėve.

  6. Kundėr ndarjes sė majave tė flokėve ilaēi mė i thjeshtė ėshtė rigjeneruesi shtėpiak nga e verdha e vezės dhe vaji i recinės. Qė tė bėni rigjeneruesin nevojitet vetėm njė vezė dhe vaji i recinės. Vajin ngroheni pak dhe pėrziejeni pikė pėr pikė me vezėn derisa tė krijohet si majonezė e vėrtetė. Flokėt mos i lani, por me rigjenerues fėrkoni majat e flokėve dhe mbėshtillini nė njė letėr alumini. Mė pas nė kokė vini njė kapele plastike dhe mbajeni maskėn sa mė gjatė tė jetė e mundshme. Pastaj flokėt lajini mirė.

  7. Nė qoftė se flokėt i keni tė ndara nė mes, kini kujdes qė kohė pas kohe vijėn ta lėvizni pėr njė centimetėr majtas apo djathtas, nė mėnyrė qė tė mos bėhet njė vijė e theksueshme pa flokė.

  8. Nė qoftė se flokėt ju “shprishen”, mos provoni t’i rregulloni duke i krehur nga rrėnja, por nga majat, sepse nė kėtė mėnyrė dėmtohen mė pak.

  9. Nė qoftė se shfrytėzoni llakun pėr flokė, para se tė shkoni pėr tė fjetur gjithmonė duhet ta eliminoni nga flokėt, duke i krehur mirė.

  10. Nė qoftė se dėshironi qė krehja tė jetė e shkėlqyeshme dhe natyrore, mos hidhni llak drejtpėrdrejt nė flokė, por nė krehėr apo nė duar dhe me to spėrkatni flokėt.


  www.ladyalbania.al

  Dashuri dhe pėrkujdesje pėr ju

  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: ladyalbania-10-keshilla-per-cdo-lloj-floku-cover.jpg
S: 1080
Madhesia: 17.4 KB