Studio LIGJORE

Ofron konsulencė ligjore dhe pėrfaqėsim nė gjykatė pėr ēėshtje te ndryshme: penale, civile, administrative, familjare, tregtare, etj.


  • Ofrojme avokat per ēeshtje penale, duke filluar qe ne fazen e hetimeve paraprake, masa sigurimi dhe deri ne fund te proēesit gjyqesor.


  • Ofrojme konsulencė dhe asistencė juridike pėr shoqėritė tregtare, Themelimin e shoqėrive tregtare (Hartim statutesh dhe akte themelimi pėr shoqeritė tregtare , Ndryshimin e formės ligjore tė shoqėrive nėpėrmjet: bashkimit, shėndrrimit dhe likujdimit te tyre).
  • Ofrojme konsulence juridike dhe pėrfaqėsim nė gjyq gjate proēesit gjyqėsor pėr shpėrblimin e dėmit moral apo ekzistencial, si pasojė e veprimeve apo mosveprimeve tė kryera nga palet e treta.
  • Ofrojme avokat per ēeshtje qe kane te bejne me aksidente automobilistike me pasoje deme te ndryshme (perfshire edhe deme me pasoje vdekjen nga aksidentet automobilistike), ne te gjithe vendin, me qellim vleresimin maksimal te demeve te pesuara, tek kompanite e sigurimit shqiptare dhe ato te huaja.
  • Ofrojme avokat ne perfaqesimin ligjor pranė organeve gjyqesore. Pėrgatitje tė kėrkesė-padive dhe akteve tė tjera, si: ankime, rekurse, njohje tė vendimeve tė huaja pėr efektet penale, civile, etj, ankim tė akteve administrative individuale apo pėrpilim kėrkesash fillestare, akte juridike, memorie, nė lidhje me proēedimet administrative.
  • Ofrojme avokat per ēėshtje qė kanė tė bėjnė me tė drejtėn pėr pėrfitimin e pensionit tė pleqėrisė. Mosmarrėveshje qė kanė tė bėjnė me pagat, me detyrat e punėmarrėsit nė punė, uljet nė detyrė apo dhe ēdo problem tjetėr qė mund tė lindė nė mes palėsh.
  • Ofrojme avokat per ēeshtje familjare, pėr zgjidhjen e martesės, pėrgatitjen e kontratave qė rregullojnė regjimin pasuror martesor, pėrcaktimin e pėrgjegjėsisė prindėrore, kujdestarisė, etj.
  • Nese keni ēeshtje te cilat e kane te nevojshme perfaqesimin me avokat, apo mendoni se me pare duhet te keshilloheni me nje avokat, mund te na telefononi ne numrat e meposhtem ose te na shkruani e-mail duke na parashtruar problemin tuaj!


Ju do te merrni konsulence te detajuar dhe te shpejte ne lidhje me rastin e parashtruar.

Per cdo informacion mund te na kontaktoni ne numrat e meposhtem (...edhe Viber ose Whats’upp) ose te na shkruani tek adresa e e-mailit.

Ju falenderojme paraprakisht!
E-mail:
info@studioligjoreprendi.com
www.studioligjoreprendi.com

Cel:
+355 068 2051219
Cel:
+355 069 7284340

Adresa: Tek 21 - Dhjetori, rruga “Frederik Shiroka”, Tirane.