kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart 6 mėnyra si bashkėjetesa vret romancėn (dhe si t’i luftosh ato)

  Tė shkosh tė jetosh me tė dashurin tėnd, ėshtė njė moment i shėnuar nė lidhjen tuaj. Nė bashkėjetesė, duhet tė keni parasysh se po jetoni me njeriun qė doni dhe nuk po ndani thjesht shtėpinė me njė shok dhome. Ndonjėherė bashkėjetesa e vret romancėn, por ėshtė e mundur qė dhe nė njė situatė tė tillė, tė ruani shkėndijat nė lidhjen tuaj. Ki mendjen! Ka gjashtė mėnyra se si bashkėjetesa mund ta vrasė romancėn:  1. Ėshtė mė e thjeshtė pėr tė neglizhuar kohėn cilėsore.
  Pėrderisa teknikisht ju tani e takoni njėri-tjetrin ēdo ditė, bėhet mė e vėshtirė tė kujtoni ta bėni kėtė kohė qė keni bashkė tė ketė vlerė. Kur nuk jetonit bashkė, kur takoheshit shkėmbenit ledhatime teksa shikonit televizor, ose dilnit pėr njė shėtitje dorė pėr dore e tė tjera si kėto. Por, qėkurse fillon tė bashkėjetosh, veē kur e gjen veten duke ngrėnė vetėm nė njė tabaka para televizorit, ose njėri nė kuzhinė, tjetri nė dhomėn e ndenjes. Ose kur vjen puna te shtrati, secili merr librin e tij tė preferuar pėr tė lexuar, ose ia fut direkt gjumit, i lodhur nga puna. Tė mirat e tė jetuarit bashkė janė tė shumta, por mund tė rrezikojė romancėn tuaj.

  2. T’u shpėtosh detyrave, nuk do tė thotė njė “jo”.
  Kjo ėshtė njė hapėsirė tė cilėn juve e ndani bashkė, kėshtu qė nėse nuk kujdeseni pėr tė nė mėnyrė tė barabartė mund tė krijojė njė tė ēarė tė vėrtetė nė lidhjen tuaj sepse mund tė tingėllojė si njė mungesė respekti. Megjithatė, nėse ai njė mbrėmje nuk do tė lajė enėt, sepse ėshtė lodhur shumė nė punė, kjo nuk do tė thotė se po u shmanget detyrave tė tij. Ndoshta vėrtet ėshtė i lodhur, por herės tjetėr do jetė pa diskutim i gatshėm tė mbajė pėrgjegjėsitė e tij.

  3. Duke kaluar shumė kohė me miqtė, do tė thotė mė pak kohė pėr veten tuaj.
  Meqė tani jetoni bashkė, kjo nuk do tė thotė se nuk mund tė dilni nė njė takim si ēift, diku jashtė. Nga frika se mos fyejnė miqtė e tyre apo i takojnė shumė rrallė, ēiftet qė bashkėjetojnė dalin nė grup me miq dhe jo vetėm, sepse nuk duan qė tė mendojnė se ata po rrinė vetėm me njėri-tjetrin dhe i kanė harruar miqtė. Por nuk duhet tepruar ama, sepse edhe nė kėto kushte ende keni nevojė tė dilni bashkė, vetėm ju tė dy.

  4. Rehatia ėshtė e mirė, por rehatia e tepėr mund ta vrasė kohėn tuaj seksi.
  Po, lejohet tė jesh njė qenie njerėzore nė shtėpinė tėnde, por do ama edhe njė grimcė misteri (tė paktėn ndonjėherė). Nėse partneri yt tė sheh nė mėnyrė tė vazhdueshme tė djersitur, me maska nė fytyrė dhe duke gogėsitur, nuk do tė dukesh mė si e dashura seksi me tė cilėn ai ka shkuar tė jetojė, por si shoqja e tij e dhomės. E njėjta gjė vlen edhe pėr tė! Thjesht pse po jetoni bashkė, kjo nuk do tė thotė se ai nuk duhet tė kujdeset mė pėr veten, t’i lė flokėt pa prerė apo tė mos heq mjekrėn.

  5. Mos e lini seksin pėr nesėr, ndryshe kurrė nuk do tė vijė.
  Sigurisht, ka momente kur jeni shumė tė lodhur qė tė bėni seks, por nuk duhet qė kjo tė bėhet rrugė. Mund tė bėni diēka pėr ta evituar kėtė... Gjatė ditės dėrgojini njėri-tjetrit mesazhe “tė pista” si dhe fantazoni pėr njė mbrėmje tė zjarrtė seksi. Kjo do t’ju ndihmojė t’ju rritet dėshira dhe qė nė darkė tė jeni nė humor tė mirė pėr seks.

  6. Njė rutinė pėr gjithēka, nuk i lė vend spontanitetit.
  Tė jetosh bashkė do tė thotė tė kesh plane tė caktuara. Kush bėn dush i pari nė mėngjes, kush mund tė ndjek programin e tij tė preferuar nė televizor, kush duhet tė punojė deri vonė, kush do tė gatuajė darkėn. Por se keni njė rutinė tė nevojshme, kjo nuk do tė thotė se nuk mund tė jeni spontanė dhe ta mbani gjallė shkėndijėn e pasionit. Ai mund tė vijė nė shtėpi dhe tė tė surprizojė me njė tufė me lule, teksa ti mund ta surprizosh duke gatuar njė darkė pėr tė. Kjo do t’ju shpėtonte nga rutina!  www.ladyalbania.al

  Dashuri dhe pėrkujdesje pėr femrat  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: ladyalbania-6-menyra-si-bashkejetesa-vret-romancen-dhe-si-ti-luftosh-ato-cover.jpg
S: 506
Madhesia: 13.6 KB