kliko
+ publiko njoftimin/oferten!

 1. Standart Trajtimi nė SPA me gurė vullkanikė


  Kjo ėshtė njė metodė antike e shėrimit dhe masazhimit, e rizbuluar nė ditėt e sotme. Efekti i saj mirėbėrės, terapeutik dhe relaksues, pėrmirėson gjendjen e pėrgjithshme tonėn dhe nė ve ēanti, mikroqarkullimin e gjakut, ushqen dhe tonifikon indet, si dhe kontribuon nė eleminimin e toksinave. Pėr realizimin e kėtij masazhi, pėrdoren gurė vullkanik.

  Gurė tė nxehtė e gurė tė ftohtė
  Nė trajimet e muskujve shpesh alternohen aplikimi i gurėve tė nxehtė me ato tė ftohtė (nė pėrgjithėsi, gurė mermeri).

  Nė kėtė mėnyrė stimulohet akoma mė shumė sistemi qarkullues: gurėt e nxehtė kanė njė efekt vazo-dilatator, gurėt e ftohtė kanė njė efekt vazo-konstruktor. Alternimi i masazhimit me kėto dy lloje gurėsh pėrve ēse pėrmirėson flukset e gjakut, ka efekte qetėsuese nė sistemin nervor dhe tė dhuron ndjesinė e ēlodhjes totale. Me kėtė tenkikė qelizat marrin mė shumė oksigjen dhe toksinat eleminohen nga organizmi.

  Shembull trajtimi
  Gurėt vullkanikė tė nxehura mė parė, vendosen nė pjesėt e trupit qė duam tė trajtojmė. Ky operacion shkon paralel me njė masazh tė thellė.

  Gurėt, pėr shkak tė ngarkesės sė tyre termike, e lėshojnė me shumė ngadalėsi nxehtėsinė nė zonat ku janė vendosur. Me kėtė masazh stimulohet fluksi energjetik qė ėshtė brenda nė trupin tonė; gurėt vendosen nė ēakrat energjetike, qoftė nė pjesėn e parme, qoftė nė atė tė jashtme tė trupit.

  Masazhi tė dhuron njė ndjesi tė menjėhershme relaksimi dhe ēlodhjeje.

  Efektet pozitive
  Teknika e masazhit me gurė vullkanikė pėrmirėson dhe stimulon qarkullimin e gjakut. Ky trajtim kėshillohet veēanėrisht nė kėto raste:
  • ngurtėsi dhe dhimbje muskujsh
  • dhimbje shpine
  • dhimbje reumatizmale dhe artrite
  • stres dhe depresion
  • pagjumėsi


  Natyrisht, zona e trajtuar duhet tė jetė nė kushte “tė shėndetshme”, pra, tė mos ketė plagė dhe tė ēara.  www.ladyalbania.al

  Dashuri dhe pėrkujdesje pėr femrat
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: ladyalbania-Trajtimi-ne-SPA-me-gure-vullkanike-cover.jpg
S: 456
Madhesia: 16.5 KB