Emri I Kompanisė: Alitalia
Pozicioni I Punės: Operator Sherbimi ne Aeroport
Lloji I poziocionit: Me Kohė tė Plotė
Vendndodhja: Aeroporti Nene Tereza, Tiranė, Shqipėri
e-mail: info@vas.al


Pėrshkrimi I Punės
Pranė shoqėrisė sonė “Alitalia” puna nėnkupton tė menduarit nė mėnyrė kreative dhe dhėnie tė zgjidhjeve novative pėr tregun. Pėr ne, nė mėnyrė qė tė vazhdojmė tė rritemi me tė njejtin ritėm rritjeje qė kemi aktualisht, ėshtė e nevojshme tė kemi nė ekipin tonė tė punės profesionistė tė talentuar dhe tė motivuar nė kompani me njė dinamikė si e jona.
Shoqeria jone kerkon te punesoje Operator Sherbimi ne Aeroport, mashkull, i cili zoteron ne menyre te shkelqyer Gjuhen Italiane, te folur dhe te shkruar si edhe gjuhe te dyta te huaja. Kandidati duhet te jete shume korrekt dhe te respektoje oraret e punes si edhe te zoteroje aftesi shume te mira komunikuese.

Kriteret e kanditatit/es
 Aftėsi tė shkelqyera tė komunikimit me goje dhe shkrim te Gjuhes Italiane
 Prioritet perben zoterimi i gjuheve te tjera te huaja si edhe eksperienca pune te ngjashme
 Mosha mbi 25 vjec
 * Integriteti dhe qendrueshmeria ne pune
 Aftėsi tė provuara nė:
• Qėndrueshmėria nė punė
• Mbajtja e cilėsisė dhe standarteve profesionale nė nivel shumė tė lartė
• Pėrbushjen e detyrave tė dhėna nė kohė dhe brėnda afatit tė pėrcaktuar
• Marrja e inicjativės pėr tė ndyshuar nivelin e pėrgjegjėsive nė punė
• Prioritarizimi i punėve dhe manaxhimi i disa detyrave nė tė njėjtėn kohė
• Punėn individuale si edhe atė nė grup
• Operimin me profesionalizėm dhe integritet

* Niveli i shpėrblimit pėr pozicionin e punės do tė jepet nė pėrpjestim tė drejtė me eksperiencen dhe kuaifikimin e kandiatit/es
Nėse jeni tė kualifikuar, me eksperiencė dhe sjellje profesionale tė vlerėsuar, dhe jeni gati pėr njė karrierė nė njė kompani dinamike me njė mjedis i cili nxit rritjen dhe zhvillimin profesional, ne mbetemi nė pritje tė kontaktimit me ju pėr t’ju bėrė pjesė tė grupit tonė tė punės.