Suksesi i Qendrės Europiane tė Studimit i dedikohet metodave mė tė pėrparuara tė mėsimdhėnies ku mėsimi kthehet nė njė aktivitet interaktiv, ku mėsimdhenia dhe mėsimnxėnia angazhon tė gjithė tipat e nxėnėsve qė pėrgatiten nga mėsues tė kualifikuar dhe tė trainuar nga Akademia e Mėsuesėve tė Oxford-it.

KURSI I TOEFL-IT

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) ėshtė njė provim ndėrkombėtar pėr tė matur aftėsitė nė kuptimin dhe pėrdorimin e gjuhės angleze per ata qė nuk e kanė gjuhė amtare. Provimi i TOEFL eshte kusht per pranimin nė shkollat e mesme dhe universitetet ne SHBA e Kanada dhe pranohet nga te gjitha universitetet e botės si dėshmi e njohurive tė gjuhės angleze.
Mesuesit qe japin kursin e TOEFL-it kane nje shkalle te larte te njohjes se gjuhes angleze dhe nje pjes e tyre jane te huaj qe e kane anglishten gjuhe amtare. Kursi u krijon mundesin nxenesve qe te bejn provime prove ne kompjuterat me internet te qendres per tu ambjetuar me atmosfern e provimit perfundimtar.
​
Ēfare eshte IELTS-I?
Sistemi nderkombetar i testimit te gjuhes angleze (IELTS),eshte projektuar per te vleresuar aftesite gjuhesore te anglishtes te kandidateve te cilet deshirojne te studiojne ose te punojne ne shtete ku anglishtja eshte gjuha e komunikimit. IELTS behet bashkerisht nga British Council, the University of Cambridge ESOL Examinations dhe IELTS Australia.

Kush duhet ta japi IELTS-IN?
Kushdo qe deshiron te ndjeke arsimin e larte ose karrieren e tij jashte duhet te paraqitet per testin. IELTS eshte i njohur nga universitete dhe punedhenes ne shume vende te botes perfshire Australine,Kanadane,Irlanden,Zelanden e Re,Mbreterine e Bashkuar dhe USA. Eshte gjithashtu i njohur edhe nga organet profesionale,autoritetet e emigracionit dhe agjencite e tjera qeveritare.Cdo vit me shume se 700,000 persona e japin kete provim.

Kursi ne qendren tone i pergatit studentet per te katerta pjeset e testuara ne provim duke ndjekur metodat me eficente dhe moderne dhe mesimdhenie interaktive ku kerkohet pjesemarrja e nxenesit ne menyre qe keta te jene te afte te komunikojne ne Anglisht. Kursi jepet nga mesues te pergatitur, nje pjese e te cileve jane te huaj dhe kane anglishten gjuhen amtare, dhe shoqerohet me Multimedia per te permiresuar aftesine e nxenesve per te degjuar, kuptuar, e folur anglisht ne standartet e kerkuara nga provimi i TOEFL. Gjithashtu nxenesit bejne disa provime prove ne kompjuterat me internet te qendres, per tu ambjentuar me pyetjet, formatin dhe atmosferen e provimit.

REGJISTRIMET BEHEN PRANE QENDRES SONE CDO DITE :
E HENE-E SHTUNE ORA 09.00-20.00. JU MIREPRESIM!