QENDRA EUROPIANE E STUDIMIT organizon kurse kompjuterike ne ambjenetet e saj te cilat jane te pajisura me kompjutera te rinj, me internet dhe programet baze me te rendesishme. Kursi zhvillohet tre here ne jave ose intensive dhe jepet nga mesues te kualifikuar. Kursi ofrohet ne shqip dhe ne anglisht. Qendra jone eshte e hapur edhe per kurse te specializura per kursante te avancuar, dhe synon qe se shpejti te pajise kursantet me certifikata te Microsoft-it dhe certifikata te tjera nderkombetare.

Microsoft Office

1. Moduli A- Microsoft Word
Synohet qė kursanti tė ketė fituar aftėsitė e duhura pėr tė vėnė nė pėrdorim tė nevojave tė tija programin Microsoft Word pėr shkrimin dhe organizimin e dokumentave tė ndryshėm, qofshin kėto dokumenta zyre, detyra shkolle, etj.
2. Moduli B- Microsoft Excel
Synohet qė kursanti nė fund tė kėtij moduli tė jetė nė gjendje tė zgjidhi, me anė tė ndihmės qė ofron ky program, probleme apo situata tė ndryshme financiare, statistikore, matematikore, etj.
3. Moduli C- Microsoft Access
Synohet qė kursanti nė fund tė kėtij moduli tė jetė i aftė pėr tė organizuar dhe pėrpunuar njė sasi tė konsiderueshme informacioni apo tė dhėnash qė mund tė jenė anketime tė ndryshme, opinione, lista me emra, etj. Si dhe paraqitja e raporteve pėrkatėse pėr tė dhėnat e pėrpunuara apo tė hedhura.
4. Moduli D- Microsoft PowerPoint
Synohet qė kursanti nė fund tė kėtij moduli tė jetė nė gjėndje tė bėjė prezantime apo mini reklama tė thjeshta pėr nevoja apo situata tė ndryshme qė mund tė ketė.
Nė fund tė mbarimit tė seancave tė Microsoft Office prej kursantit pritet qė:
a. Tė ketė marrė njohuritė e mjaftueshme nė masėn 80% pėr pėrdorimin e paketės Office.
b. Problemet e ndryshme, si: detyra shtėpie, tema diplome, mbajtje bilanci, hyrje-dalje mallrash, bazė tė dhėnash, etj t'i zgjidhi me anė tė kėsaj pakete.
c. Synohet qė kursanti nė fund tė kėsaj etape tė jetė i aftė pėr tė organizuar dhe pėrpunuar njė sasi tė konsiderueshme informacioni apo tė dhėnash qė mund tė jenė anketime tė ndryshme, opinione, lista me emra, etj. Si dhe paraqitja e raporteve pėrkatėse pėr tė dhėnat e pėrpunuara apo tė hedhura.
d. Synohet qė kursanti nė fund tė kėsaj etape tė jetė nė gjėndje tė bėjė prezantime apo mini reklama tė thjeshta pėr nevoja apo situata tė ndryshme qė mund tė ketė.

Microsoft Internet Explorer

Synohet qė kursanti nė fund tė kėtij moduli tė jetė i aftė tė eksplorojė, kėrkojė dhe tė dėrgojė informacione tė ndryshme nėpėrmjet Internetit.

Gjithashtu qendra zhvillon kurse: Inxhinierie, Informatike, Grafike, Ekonomike, Dizenjim, Web Developer, Elektronike Digitale.

RREGJISTRIMET BEHEN PRANE QENDRES SONE CDO DITE :
E HENE-E SHTUNE ORA 09.00-20.00. JU MIREPRESIM!