Albacall
Kliko

kėrko:

Type: Posts; User: Lady Albania; Fjala/-ėt kyēe:

Faqja 1 nga 2 1 2

kėrko: Kėrkimi zgjati 0.00 Sekonda.

 1. Tirane, ofroj vend pune part time mbasdite - GAZETARE

  Revista Ladyalbania.al shpall vendin vakant tė punės

  GAZETARE

  DETYRAT DHE PĖRGJEGJĖSITĖ


  · Pregatitja e shkrimeve dhe artikujve pėr revistėn online
  · Kėrkimi i...
 2. 10 kėshilla pėr ēdo lloj floku

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-10-keshilla-per-cdo-lloj-floku-001.jpg


  1. Flokėt e larė rregullisht 2-3 herė nė javė, janė mė tė shėndetshėm. Ajri i ndotur, yndyra...
 3. Benefitet e tė qeshurės

  Shpesh, pas njė tė qeshure tė shfrenuar, na thuhet se tė qeshėsh tė bėn vėrtet mirė. Pėrse? Ēfarė ndodh vėrtet nė momentet e euforisė? Po ua shpjegojmė mė poshtė...

  ...
 4. 7 mėnyra si ta zbusim zbokthin nė kushtet e shtėpisė

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-7-menyra-si-ta-zbusim-zbokthin-ne-kushtet-e-shtepise-001.jpg


  Specialistėt kėshillojnė pėr tė gjithė njerėzit qė kanė probleme me...
 5. Shtatzėnia, 6 rreziqe pėr foshnjėn

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Shtatzenia-6-rreziqe-per-foshnjen-001.jpg


  Gjatė shtatzėnisė, nėnat duhet tė kenė mė shumė kujdes se asnjėherė tjetėr pėr veten e...
 6. 12 mėnyra se si njė lidhje e keqe mund tė dėmtojė shėndetin tuaj

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-12-menyra-se-si-nje-lidhje-e-keqe-mund-te-demtoje-shendetin-tuaj-001.jpg

  A mund tė ndikojė statusi juaj i lidhjes nė mireqėnien tuaj?...
 7. 15 sinjale se njė mashkull duhet evituar

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-15-sinjale-se-nje-mashkull-duhet-evituar-001.jpg

  Qė nė fillim, qė nė takimin e parė, ka disa meshkuj qė kuptohen me radar dhe nuk duhen...
 8. 10 ushqime qė djegin yndyrnat

  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-10-ushqime-qe-djegin-yndyrnat-001.jpg


  Shumė persona shpesh shkojnė nė palestėr pėr tė rėnė nė peshė, por mėnyra mė efektive qė tė luftosh...
 9. Supersticionet mė popullore pėr dasmat dhe martesat

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Supersticionet-me-popullore-per-dasmat-dhe-martesat-001.jpg

  Keni vendosur tė martoheni dhe mamaja, gjyshja, hallat dhe tezet nuk bėjnė...
 10. 10 kėshillat e Eva Mendesit pėr njė trup tė tonifikuar

  Eva Mendes nuk ėshtė vetėm njė ikonė bukurie. Ėshtė mbi tė gjitha njė grua qė e do veten dhe qė investon shumė kohė dhe mund pėr t’u ndjerė mirė me veten dhe fjalėt e saj kyē janė “lėvizje” dhe...
 11. Si tė veshim njė shoqėruese nuseje shtatzėnė

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Si-te-veshim-nje-shoqeruese-nuseje-shtatzene-001.jpg

  Ok...po planifikon dasmėn tėnde madhėshtore kur zbulon se njė prej mikeshave tė...
 12. 4 hapa pėr njė lėkurė tė re, tė pastėr dhe tė shėndetshme

  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-4-hapa-per-nje-lekure-te-re-te-paster-dhe-te-shendetshme-001.jpg


  Qė lėkura jote tė duket sa mė e re, duhet qė ta pastrosh, ta ushqesh nė...
 13. 6 mėnyra si bashkėjetesa vret romancėn (dhe si t’i luftosh ato)

  Tė shkosh tė jetosh me tė dashurin tėnd, ėshtė njė moment i shėnuar nė lidhjen tuaj. Nė bashkėjetesė, duhet tė keni parasysh se po jetoni me njeriun qė doni dhe nuk po ndani thjesht shtėpinė me njė...
 14. Trajtimi nė SPA me gurė vullkanikė

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Trajtimi-ne-SPA-me-gure-vullkanike-001.jpg

  Kjo ėshtė njė metodė antike e shėrimit dhe masazhimit, e rizbuluar nė ditėt e sotme. Efekti...
 15. 5 kėshilla tė vyera pėr kursimin e parave

  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-5-keshilla-te-vyera-per-kursimin-e-parave-001.jpg  Shumė femra marrin masa duke kursyer para pėr ditėt e vėshtira. Por kjo nuk ėshtė...
 16. Top 100 universitetet mė prestigjioze tė rankuara sipas Times Higher Education pėr vitin 2013

  Nga: Rediana Ēuraj


  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Top-100-universitetet-me-prestigjioze-te-rankuara-sipas-Times-Higher-Education-per-vitin-2013-001.jpg


  Zgjedhja e...
 17. 10 punėt mė tė mira pėr femrat pėr vitin 2013 sipas Forbes

  Nga: Rediana Ēuraj


  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-10-punet-me-te-mira-per-femrat-per-vitin-2013-sipas-Forbes-001.jpg


  Sipas sondazheve tė kryera nga eksperti i...
 18. 10 Kėshilla si tė alternosh shtatzaninė dhe punėn

  Nėse ju punoni nė zyrė dhe e keni tė pamundur ta kaloni shtatzaninė nė shtėpi apo tė punoni nga shtėpia dhe nga ana tjetėr shtatzania ju sjell shumė lodhje, dobėsi fizike apo tė vjella,...
 19. Frutat dhe zarzavatet - kimikatet qė po na “vrasin”

  Nga: Blerina BOMBAJ


  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Frutat-dhe-zarzavatet-kimikatet-qe-po-na-vrasin-001.jpg


  Frutat dhe zarzavatet, ēelėsi i suksesit tė natyrės...
 20. Kėshilla pėr njė nxirje tė kujdesshme nė solar

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Keshilla-per-nje-nxirje-te-kujdesshme-ne-solar-001.jpg


  Tani ka ardhur vera dhe ēdokush duhet tė ketė pak ngjyrė para se tė ekspozojė...
 21. Krep me portokaj

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Krep-me-portokaj-001.jpg


  Pėr 4 persona

  Pėrgatitja: 40 minuta
  - Pritja: 2 orė
  - Pjekja: 50 minuta

  Pėrbėrėsit
 22. 4 mėnyra natyrale pėr mirėmbajtjen e duarve

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-4-menyra-natyrale-per-mirembajtjen-e-duarve-001.jpg

  Mėnyra natyrale pėr duart nė mėnyrė qė tė jėnė sa mė tė freskėta dhe tė bukura. E...
 23. 8 hapa si tė zgjedhėsh buzėkuqin e duhur

  http://www.ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-8-hapa-si-te-zgjedhesh-buzekuqin-e-duhur-001.jpg


  Hapi 1: Zgjidh njė ngjyrė qė plotėson nuancat e lėkurės dhe ngjyrėn natyrale tė...
 24. 7 hapa drejt suksesit!

  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/lady_albania_7_hapa_drejt_suksesit_007.jpg

  Gratė nė jetėn moderne nuk merren mė vetėm me shtėpinė me kujdesjen dhe rritjen e fėmijėve. Femrat...
 25. Tonifikimi i trupit. Pse duhet mbajtur trupi nė formė

  Nga Linda KALEMI


  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Tonifikimi-i-trupit-Pse-duhet-mbajtur-trupi-ne-forme-001.jpg

  Profesoresha e aerobisė, Linda Kalemi shpjegon pasojat e...
 26. Si tė ndihmoni fėmijėn tuaj kur ėshtė mbipeshė

  Nga: Blerina Bombaj

  Dietologia klinike, Blerina Bombaj shpjegon ēdo detaj se si duhet te trajtohen fėmijėt mbipeshė. Kėrkohet kujdės maksimal

  Ushqimi i shėndetshėm dhe aktiviteti fizik janė...
 27. Divorcet e prindėrve, si t’ia themi vendimin fėmijės

  Nga: Eglantina NIKOLLAJ

  Psikologia, Eglantina Nikollaj shpjegon mėnyrėn mė tė mirė se si duhet tia transmetojnė fėmijės dramėn familjare qė po kalojnė. ...
 28. 10 dhurata jetėndryshuese qė mund ti bėni vetes

  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-10-dhurata-jetendryshuese-qe-mund-ti-beni-vetes-001.jpg

  Optimizmi
  S’ka problem nėse nuk gjeni orė tė tėra gjatė ditės, edhe pak minuta tė...
 29. Pilates, sporti mė efektiv pa asnjė traumė fizike

  Nga: Linda KALEMI


  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Pilates-sporti-me-efektiv-pa--asnje-traume-fizike-001.jpg

  Pılates ėshtė sporti qė tė formon, tė kuron e tė zgjat....
 30. Gjėndrat nė gjoks, kur duhet tė shqetėsohemi

  Nga: Lumturi MERKURI - Specialiste ne ISHP


  http://ladyalbania.al/images/articles_photos/ladyalbania-Gjendrat-ne-gjoks-kur-duhet-te-shqetesohemi-001.jpg

  Gjėndrat nė gjoks shfaqen te shumė...
Trego rezultatin 1 deri 30 nga 55
Faqja 1 nga 2 1 2