Shiko Profilin: The Plaza Tirana Hotel - www.njoftime.com
Albacall
Apply Saudia Cabin Crew Vacancy
No More Results
About The Plaza Tirana Hotel
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
The PLAZA Tirana sh.a
Adresa:
Rruga Abdi Toptani Nr.18, Tirane
Telefon:
+355 4 22 11 221
Fax:
+355 4 22 84 017
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Hoteleri
Specifikat/Specializimi:
The PLAZA Tirana eshte hoteli me i ri me pese yje i standartit nderkombetar i vendosur nė qendėr tė qytetit tė Tiranės, brenda rrugėve tregtare dhe distriktit tė biznesit, disa minuta nga Parlamenti i Shqipėrisė , Galerisė Kombėtare tė Arteve dhe Operas.

Hoteli ofron tre restorante tė ndryshme (Convivium, Panevino, Savor) dhe tre bare (Plaza Cafe, Lobby Bar, The View).

Hoteli pėrmban 190 dhoma dyshe: 97 dhoma Business, 46 dhoma Superior, 27 dhoma Deluxe, 16 Suita, 3 Suita Ekzekutive dhe 1 Suitė Presidenciale. Dhomat janė tė dizenjuara me ngjyra tė pasura, orendi bashkėkohore dhe me njė pamje tė mrekullueshme tė qytetit. Suitat karakterizohen nga luksi dhe shėrbimet ekskluzive: Spa, palestėr.

Nė dispozicion tė tė ftuarve ndodhet palestra 24-orėshe dhe Oblivion SPA pajisur me sauna, banjo turke, zonė relaksi, Dhoma e Kripes, Jacuzzi, dhe Kneipp Path, 12 salla mbledhjes pėr tė pritur deri nė 350 njerėz, tė pėrshtatshme si pėr biznes dhe per ngjarje private.
Kodi postal:
1001
NIPT:
L51930016U

kartvizita

Edit Value


Home Page
http://www.plazatirana.com
Njoftime
27