Shiko Profilin: Swisscontact - www.njoftime.com
Albacall
Tab Content
No More Results
About Swisscontact
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Adresa:
Rruga Skenderbej P.6, Hyrja 1/1
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Shoqata/OJF
Specifikat/Specializimi:
Swisscontact ėshtė njė organizatė zvicerane qė mes tė tjerash, ėshtė e specializuar nė fushėn e Arsimit dhe Formimit Profesional dhe nė aksesimin e tregut tė punės. Nė Shqipėri, Swisscontact ėshtė i pranishėm dhe aktiv qė prej vitit 1994 dhe zbaton projekte, shumica prej tė cilave kanė qenė nė emėr tė qeverisė zvicerane. Swisscontact dallohet pėr pėrqasjet inovative, bashkėpunimin me sektorin privat, pėrqėndrim tė madh nė tė nxėnit praktik, orientimin drejt tregut tė punės, decentralizimin pėrmes pėrfshirjes sė aktorėve lokalė, si edhe kontributin e dhėnė pėr reformat e ndryshme nė sistemet e AFP-sė nė Shqipėri.

kartvizita

Edit Value
Home Page
http://swisscontact.al
Njoftime
60