PDA

Trego pamjen e plotė tė : VPN Service 3 Euro nė muajBajram Nebija
26.03.2017, 20:33
Pse Meba VPN?

Sepse Meba VPN ėshtė pėrfaqėsues (dealer) ekskluziv i PureVPN pėr Balkanin Jugperėndimor. PureVPN operon si njė rrjet VPN i vetėmenaxhuar qė pėr momentin mbėshtetet nga 750+ Server nė 141 Shtete & premton shpejtėsinė mė tė madhe tė mundshme. Duke qenė se PureVPN zotėron kėtė rrjet, kėtu nuk ka pale tė tretė tė involvuar dhe askush nuk ka qasje nė aktivitet tuaja.
Ēka ėshtė VPN?

Njė VPN-Virtual Private Network (Rrjeti Virtual Privat) krijon njė "tunel" tė sigurt, tė koduar, pėrmes internetit midis kompjuterit tuaj, telefonit tė menēur (smartphone) ose tablet dhe ēfarėdo webfaqe ose app qė do tė shfrytėzoni.

Kjo bėhet e mundur duke e ridrejtuar lidhjen Tuaj permes njė serveri VPN nė njė shtet tjetėr. Ju nė mėnyre efektive bėheni anomim, kur IP adresa juaj zėvendėsohet me atė tė serverit VPN.

Krejt ēka ju duhet ėshtė njė VPN app nė pajisjen tuaj dhe njė abonim tė pėrballueshėm financiarisht. VPN-tė mė tė mire janė kompatibil me laptop, desktop, smartphone dhe tableta - madje edhe njė TV i menēur, me ndihmėn e njė kabllo Etherneti.

Kur ju doni tė maskoni vendndodhjen tuaj tė vėrtetė, thjesht pėrdor VPN app, zgjidhni vendin (shtetin) nga i cili dėshironi tė lidheni dhe u kry! Pas kėsaj, thjesht pėrdorni shfletuesin tuaj dhe ēdo App qė do ta bėnit si zakonisht.

Cilat janė pėrfitimet e pėrdorimit tė njė VPN

1. Privatėsia dhe anonimiteti
Kur keni nevoj pėr privaci totale, VPN ėshtė zgjidhje ideale. Ndryshe nga serverėt Proxi ose aplikacionet tjera qė fshehin IP adresėn e pajisjes tuaj, njė VPN ofron njė nivel mė tė lartė tė intimitetit derisa ėshtė krijuar njė lidhje e sigurt nė mes tė pajisjes tuaj dhe serverit ose rrjetit qė ju jeni lidh me tė.

2. Rritje e sigurisė
Njė arsye shumė e mirė pėr tė pėrdorur njė VPN ėshtė siguria shtesė qė ai sjell. Nėse keni nevojė tė dėrgoni ose tė merrni ndonjė informacion tė ndjeshėm permes internetit, VPN-i ėshtė jetike.

3. Qasje nė tė gjitha faqet e internetit dhe Aplikacione tė ndryshme
VPN-i ofron qasje tė pakufizuar nė faqet e internetit dhe aplikacione tė ndryshme, cilat pėrndryshe mund tė jenė tė mbyllura, pėr shembull pėr shkak tė censurės lokale. Pa marrė parasysh se ku ndodheni ju, VPN do ju jep qasje nė njė numėr tė madh tė serverave tė vendosur nėpėr botė, duke ju lejuar shfletimin e faqeve tė internetit me lehtėsi.

SI FUNKSIONON VPNhttps://static.wixstatic.com/media/1f76b8_3085319a858e4aeba2d688d3ec3cf7e7~mv2.gifVPN ose ndryshe Virtual Private Network eshte nje teknologji shume e rendesishme e cila perdoret gjeresisht. Zakonisht kerkon certifikimin e rrjetit nga perdoruesit ne distance ose mund te themi te larget dhe siguron te dhenat tuaja me teknologji kriptografike dhe parandalon zbulimin e informacionit privat nga palet e paautorizuar.


For more Information: https://www.purevpn.com/?siteID=299TEpU5PNQ-8ld2cURkFB7oW1gh8xkxpA
Cel. : +37744126335